Szymbark – Trójmiasto – Elbląg/Buczyniec – Frombork – 3 dni

I dzień        Szymbark/ Malbork
I opcja Szymbark  

We wczesnych godz. rannych. Wyjazd z miejsca podstawienia autokaru w kierunku Szymbarku. SZYMBARK – Centrum Edukacji i Promocji Regionu, Dom do góry nogami – symbol naszych czasów – świata pełnego sprzeczności i zagrożeń (komunizm, terroryzm..), których twórcami są ludzie. Krótki pobyt w domu do góry nogami powoduje zaburzenie zmysłu równowagi, z trudnością stawiamy kolejne kroki. Dom Sybiraka – największe zdumienie, wręcz niedowierzanie zwiedzających, wzbudza Dom Sybiraka, czyli drewniany dom przywieziony spod Irkucka i na nowo złożony w Szymbarku! Znany polski podróżnik Roman Koperski , podczas jednej ze swych wypraw na Syberię, usłyszał cichą prośbę tamtejszych rodaków, potomków zesłańców syberyjskich, by przywiózł im z Polski jakąś pamiątkę, „kawałek Ojczyzny”. Bunkier Gryfa Pomorskiego – Rekonstrukcja bunkra tajnej organizacji wojskowej Gryf Pomorski. Wąskimi korytarzami przedostajemy się do sali dydaktycznej, w której po zgaszeniu świateł możemy usłyszeć i poczuć odgłosy wojny. Pociąg Donikąd – lokomotywa i wagony, stojące nieopodal, stały się symbolem wojennych losów Polaków – zarówno żołnierzy jak i osób cywilnych, wśród nich niewinnych dzieci – w najokrutniejszym wymiarze.

II opcja Malbork

Malbork – spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku. Zamek w Malborku to po Wawelu drugi co do wielkości zamek w Polsce. Budowla składa się z zamku wysokiego, średniego i niskiego. Całość otoczona jest murem obronnym, a w przeszłości również fosą. Budowa zamku rozpoczęła się w 1278 roku. Początkowo w zamku rezydował komtur krzyżacki. Od 1309 roku zamek w Malborku stał się siedzibą wielkiego mistrza zakonu a sam Malbork został stolicą Państwa Krzyżackiego. Do roku 1457 zamek był stale rozbudowywany, bo oprócz funkcji obronnych pełnił także rolę reprezentacyjną. Wyjazd w kierunku Trójmiasta, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie. Gdańsk: Brama Wyżynna otwiera tzw. Drogę Królewską, Targ Węglowy w Gdańsku to plac, który zamykają takie obiekty jak Katownia, Złota Brama, charakterystyczny budynek Zbrojowni zwanej Arsenałem oraz budynek Teatru Wybrzeże. Dwór Artusa – gmach usytuowany w samym centrum Gdańska, był nie tylko miejscem spotkań kupców gdańskich, ale ośrodkiem życia towarzyskiego i atrakcją dla licznych przybyszów z zagranicy. Bazylika Mariacka w Gdańsku – jest głównym kościołem Gdańska, wybitnym dziełem gotyckiej architektury ceglanej, największym kościołem ceglanym na świecie i jednym z największych kościołów w ogóle (długość 105 m, wysokość wnętrza 27 m, wysokość wieży 78 m). Wewnątrz mieści się 25000 osób. Ratusz Staromiejski w Gdańsku – którego wnętrza przebudowany w latach 1911-1914 w stylu neorenesansowym, do wystroju którego użyto element poch. z domów ul. Długiej i Podwala. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

II dzień        Gdynia – Oliwa – Sopot

Śniadanie i przejazd do Gdyni. Zwiedzanie Gdyni, o której się mówi, że jest „miastem z morza”, – skwerek Kościuszki, przy którym cumują legendy polskiej Marynarki: żaglowiec „Dar Pomorza” oraz zasłużony niszczyciel ORP „Błyskawica”. Zwiedzanie Gdyni zakończymy wizytą w muzeum Oceanograficznym. Przejazd autokarem do Oliwy. Koncert organowy w Katedrze Oliwskiej. Dzisiejsza Katedra Oliwska powstawała od 13-go do 18-go wieku. Mierząc ponad 107 metrów, jest najdłuższym kościołem w Polsce. Katedra posiada 2 instrumenty. Małe organy chóralne z 2003 roku, wbudowane w prospekt z 16-go stulecia oraz duże organy w nawie głównej, które powstały w latach 1763 – 1788, a później były wielokrotnie przebudowywane (ostatnio zaś w latach 1966 – 1968). Prospekt tego instrumentu jest zupełnie niepowtarzalny i zaliczany jest do największych  na świecie. Przejazd do Sopotu: ul. Bohaterów Monte Casino – powszechnie zwana jest Monciakiem. Stanowi reprezentacyjną promenadę Sopotu. Spacerując Monciakiem warto unieść głowę nad witryny sklepów i parasoli kawiarnianych ogródków, by przyjrzeć się kalejdoskopowi najrozmaitszego kształtem wieżyczek, wykuszów, lukarn i szczytów, tworzących niepowtarzalne kompozycje. Spacer po Molo – które zalicza się do najdłuższych drewniany mól w Europie, jego długość wynosi 511,5 m i 10 m szerokości.

III dzień        Elbląg – Buczyniec – Frombork

W godz. wczesno rannych wykwaterowanie z miejsca noclegowego i przejazd do Żeglugi Elbląskiej. Rejs statkiem po trawie – Trasa rejsu przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego na którym znajdują się m.in.: system 5 pochylni, uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na Jeziorze Drużno. Dodatkową ciekawostką turystyczną jest historia legendarnej osady Truso, która znajdowała się w okolicy Jeziora Drużno. Przejazd do Fromborka. Zwiedzanie Fromborka – wzgórze katedralne  Wzgórze Katedralne z katedrą, rozległym dziedzińcem i zabudowaniami obronnymi, Muzeum im. Mikołaja Kopernika w pałacu biskupim. Wyjazd kierunku miejsca podstawienia autokaru. Po trasie późny obiad. Zakończenie wycieczki w godzinach późno wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie:  

  1. 2 noclegi hotel  *** w Trójmieście lub okolicach,  pokoje 2 os. z łazienkami
  2. 2 śniadania, 2 obiadokolacje
  3. Opieka pilota
  4. Usługi przewodnickie w Trójmieście
  5. Ubezpieczenie NNW (5000,-/2500,-)
  6. Transport autokarem o podwyższonym standardzie

Uwaga: kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Terminy: do uzgodnienia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.