Malbork – Krynica Morska – Sztutowo – Frombork

W Y C I E C Z K A  2 – dniowa

P r o g r a m

I dzień        Malbork

We wczesnych godz. rannych ( godz. 04,oo) wyjazd z miejsca podstawienia autokaru w kierunku Malborka. Przyjazd do Malborka  – spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku ( 4 godz.). Zamek w Malborku to po Wawelu drugi co do wielkości zamek w Polsce. Budowla składa się z zamku wysokiego, średniego i niskiego. Całość otoczona jest murem obronnym, a w przeszłości również fosą. Budowa zamku rozpoczęła się w 1278 roku. Początkowo w zamku rezydował komtur krzyżacki. Od 1309 roku zamek w Malborku stał się siedzibą wielkiego mistrza zakonu a sam Malbork został stolicą Państwa Krzyżackiego. Do roku 1457 zamek był stale rozbudowywany, bo oprócz funkcji obronnych pełnił także rolę reprezentacyjną. Wyjazd w kierunku Sztutowa. Przyjazd do Sztutowa, posiłek w ,,Lazurowym Dworze”. Następnie zwiedzanie z przewodnikiem obozu koncentracyjnego w Sztutowie -Muzeum Stutthof. Zwiedzanie obejmuje kolejno: część SS-mańską z kantyną obozową i bunkrami; Bramę Śmierci; blok kwarantanny, w którym przewodnik opowie Państwu o genezie i etapach funkcjonowania obozu; blok kobiecy, gdzie zapoznani zostaną Państwo z warunkami życia więźniów; komorę gazową i krematorium oraz pomnik martyrologii ofiar obozu. W wersji rozszerzonej zwiedzą Państwo także teren Nowego Obozu i Obozu Żydowskiego oraz stos całopalny. Zwiedzanie uzupełni film dokumentalny dotyczący martyrologii w okresie okupacji hitlerowskiej. Przyjazd do miejsca zakwaterowania, a następnie kolacja integracyjna w formie grilla przy muzyce mechanicznej, nocleg.
II dzień        Krynica Morska – Frombork
Śniadanie, a następnie wykwaterowanie i przejazd do Krynicy Morskiej. Rejs statkiem Krynica Morska-Frombork. Zwiedzanie Fromborka – pod opieką przewodnika, Katedra, Wieża Kopernika, Pałac Biskupi, a w nim Muzeum Kopernika. Frombork jest niewielkim miasteczkiem położonym nad brzegiem Zalewu Wiślanego, to interesujące pod względem historii i zabytków miasto. Wzgórze Katedralne we Fromborku to zabytek najwyższej klasy. Mimo, że wielokrotnie było niszczone i przebudowywane, zachowało podstawowe elementy średniowiecznego założenia architektonicznego.Na Wzgórzu Katedralnym warto zajrzeć do wyjątkowej gotyckiej archikatedry, wybudowanej w drugiej połowie XIV wieku. W jej sąsiedztwie mieszczą się dawna rezydencja biskupia oraz kanonie. Uwagę przykuwa również Szpital św. Ducha, czyli zespół poszpitalny z kaplicą św. Anny, wybudowany w XV wieku. Wyjątkowe znaczenie tego miejsca podnoszą tradycje historyczne i postać Mikołaja Kopernika, który pochowany jest właśnie we fromborskiej katedrze. Obiad we Fromborku lub okolicy. Wyjazd kierunku miejsca podstawienia autokaru. Po trasie późny obiad.
Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie:  

  1. 1 nocleg ,,Lazurowy Dwór” pokoje 2 os. z łazienkami
  2. 1 x śniadanie, 1 x posiłek jednodaniowy, 1 x kolacja w formie grilla, 1 x obiad w drodze powrotnej
  3. Bilety wstępu: zamek w Malborku, Muzeum Stutthof-film, rejs Krynica Morska-Frombork, planetarium Frombork, Dzwonnica, Pałac Biskupii, Wieża Kopernika
  4. opieka pilota
  5. usługa przewodnicka Malbork, Frombork, Muzeum Stutthof
  6. ubezpieczenie NNW (5000,-/2500,-)
  7. transport autokarem o podwyższonym standardzie   

Uwaga:

  1. kalkulacje sporządzono na podstawie bazy noclegowej ,,Lazurowy Dwór”- http://lazurowydwor.pl/index.php#page
  2. kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie
  3. kalkulację sporządzono na dzień 29-02-2012’ – w przypadku podwyżek cen zastrzegamy prawo ponownego przeliczenia