Kołobrzeg

Kołobrzeg z rejsem na wyspę Bornholm

I dzień          Kołobrzeg  

Wyjazd z miejsca podstawienia autokaru w kierunku Kołobrzegu. Zakwaterowanie, krótki odpoczynek i spacer pod opieką pilota po ulicach Kołobrzegu. Zobaczymy m.in. Ratusz, porty: Handlowy i Wojenny, Lapidaria to – zbiór kamieni, nagrobków, posągów lub fragmentów budowli o charakterze muzealnym. Zarówno lapidarium niemieckie, jak i lapidarium żydowskie są zbiorami nagrobków pozostałych po zlikwidowanych po II wojnie światowej cmentarzach niemieckich i żydowskichKołobrzeg to miasto parków o łącznej powierzchni ok. 90 hektarów, gdzie cztery z nich zostały wpisane do Rejestru Zabytków oraz pomników przyrody m.in.: grupa dębów (5 szt.) przy amfiteatrze w Kołobrzegu o obwodzie: 380, 385, 390, 403, 510 cm i wysokości 17-20 m oraz buk zwyczajny o obwodzie 367 cm i wysokości 20 m; lipy drobnolistne o obwodzie 515 i 320 cm, wysokie na 25 m. Przyjazd do bazy zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

II dzień         Bornholm

Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie, wjazd do portu. 07 – 11,3o rejs statkiem w kierunku wyspy Bornholm.

I wersja: Nexo

Czas wolny do zagospodarowania we własnym zakresie w Nexo do g.17,3o. Nexo jest drugim pod względem wielkości miastem na Bornholmie. Tuż przy portowym bulwarze mieści się Nexo Museum. Prezentowana tu ekspozycja poświęcona jest historii miasta, rybactwa, żeglugi i ratownictwa morskiego. Kolejną ciekawostką jest późnogotycki kościół Nexo Kirke pod wezwaniem Świętego Mikołaja, patrona rybaków. Na rynku (Torvet) stoi fontanna z 1946 roku. Umieszczono na niej postać Trytona wykonaną z piaskowca wydobywanego w pobliżu Nexo. Inną atrakcją Nexo jest Park Motyli (Bornholms Sommerfuglepark & Tropeland). Jest to ogromny obiekt cieplarniany, w którym można podziwiać tropikalną roślinność oraz wielką żywą kolekcję motyli egzotycznych. Obiekt jest czynny codziennie w godzinach 10.00-17.00 (wstęp płatny: 50 DKK dorośli, 40 DKK dzieci.
II wersja:

Objazd wyspy  zwanej „Majorką Północy”

Pięciogodzinna wycieczka autokarowa z polskojęzycznym przewodnikiem poniższą trasą:
Nexo – Balka – Aakirkeby (dawna stolica wyspy)– Las Almindingen – Hammershus (zwiedzanie ruin zamku, główna atrakcja wyspy, który leży na skalistym wyniesieniu przy krawędzi nabrzeżnego urwiska 74 m powyżej lustra wody)) – Sandvig – Madsebakke Helleristninger (prehistoryczne rysunki naskalne) – Allinge – Gudhjem (spacer molowniczymi i krętymi uliczkami tego urokliwego miasteczka z ogrodami pełnych figowców i morw, możliwy lunch w miejscowej wędzarni) – Osterlars Kirke (gdzie znajduje się najwiekszy i najstarszy kościół na wyspie)  – Svaneke – Årsdale – Nexo

III wersja:
Wycieczka do Jobolandu. Jest to park rozrywki z wieloma atrakcjami, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Sieć basenów o powierzchni 6000 m2, w których woda jest podgrzewana do temp. 22 stopni Celsjusza. Action Park z gokartami, labiryntami, miejscami do wspinaczek. Mały Ogród Zoologiczny. Nautic-jet oraz łodzie wiosłowe. Wszystkie wymienione atrakcje i wiele innych są w cenie jednego biletu. Wieczorem rejs powrotny do portu w Kołobrzegu. Przed północą wyjazd w drogę powrotną do miejsca podstawienia autokaru. Zakończenie wycieczki ok. 08-ej trzeciego dnia.
Terminy: do uzgodnienia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.