Gdańsk – Sopot – Gdynia

P r o g r a m
I dzień/ pt.        Gdańsk
We wczesnych godz. rannych wyjazd do Gdańska. Na miejscu spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie miasta Gdańska: Brama Wyżynna otwiera tzw. Drogę Królewską Targ Węglowy w Gdańsku to plac, który zamykają takie obiekty jak Katownia, Złota Brama, charakterystyczny budynek Zbrojowni zwanej Arsenałem oraz budynek Teatru Wybrzeże. Dwór Artusa – gmach usytuowany w samym centrum Gdańska, był nie tylko miejscem spotkań kupców gdańskich, ale ośrodkiem życia towarzyskiego i atrakcją dla licznych przybyszów z zagranicy. Bazylika Mariacka w Gdańsku – jest głównym kościołem Gdańska, wybitnym dziełem gotyckiej architektury ceglanej, największym kościołem ceglanym na świecie i jednym z największych kościołów w ogóle (długość 105 m, wysokość wnętrza 27 m, wysokość wieży 78 m). Wewnątrz mieści się 25000 osób.
Ratusz Staromiejski w Gdańsku– którego wnętrza przebudowano w latach 1911-1914 w stylu neorenesansowym, do wystroju którego użyto elementy pochodzących z domów z ul. Długiej i Podwala. W godz. wieczornych przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.
II dzień/sb.        Sopot-Gdynia
Po śniadaniu, zwiedzanie Sopotu pod opieką pilota ul. Bohaterów Monte Casino – powszechnie zwana jest Monciakiem. Stanowi reprezentacyjną promenadę Sopotu. Spacerując Monciakiem warto unieść głowę nad witryny sklepów i parasoli kawiarnianych ogródków, by przyjrzeć się kalejdoskopowi najrozmaitszego kształtem wieżyczek, wykuszów, lukarn i szczytów, tworzących niepowtarzalne kompozycje.     Wstępy na Molo – które zalicza się do najdłuższych drewnianych mól w Europie, jego długość wynosi 511,5 m i 10 m szerokości.Po południu przejazd do Gdyni, zwiedzanie (pod opieką pilota) Gdyni, o której się mówi, że jest „miastem z morza”, – skwerek Kościuszki, przy którym cumują legendy polskiej Marynarki: żaglowiec „Dar Pomorza” oraz zasłużony niszczyciel ORP „Błyskawica”. Zwiedzanie Gdyni zakończymy wizytą w muzeum Oceanograficznym. Po wizycie w oceanarium powrót do hotelu na obiadokolację, następnie wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni (spektakl muzyczny wg repertuaru na dany dzień). Po spektaklu powrót do hotelu i nocleg.
III dzień/ndz.        Gdańsk Oliwa
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Oliwy, spacer po parku oliwskim o powierzchni 2 ha, następnie zwiedzanie jednego z najpiękniejszych Ogrodów Zoologicznych Polsce.Po wizycie w zoo, udajemy się na koncert organowy w katedrze. Dzisiejsza Katedra Oliwska powstawała od 13-go do 18-go wieku. Mierząc ponad 107 metrów, jest najdłuższym kościołem w Polsce. Katedra posiada 2 instrumenty. Małe organy chóralne z 2003 roku, wbudowane w prospekt z 16-go stulecia oraz duże organy w nawie głównej, które powstały w latach 1763 – 1788, a później były wielokrotnie przebudowywane (ostatnio zaś w latach 1966 – 1968). Prospekt tego instrumentu jest zupełnie niepowtarzalny i zaliczany jest do największych prospektów na świecie. Wyjazd kierunku miejsca podstawienia autokaru. Po trasie późny obiad. Zakończenie wycieczki w godzinach późno wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie:

  1. 2 noclegi ośrodek wczasowy lub hotel w Trójmieście lub okolicach,  pokoje 2 os. z łazienkami
  2. 2 śniadania, 2 obiadokolacje, obiad w drodze powrotnej
  3. Opieka pilota
  4. Usługa przewodnika w Gdańsku
  5. Bilety wstępu: Dwór Artusa, Żuraw, Kościół Mariacki, Oceanarium, Molo, katedra w Oliwie, ZOO
  6. Ubezpieczenie NNW (na sumę 5000 zł)
  7. Transport autokarem o podwyższonym standardzie

Dodatkowo płatne:
•    bilety wstępu do Teatru Muzycznego w zależności od miejsca i spektaklu na dany dzień
•    dopłata do obiadokolacji integracyjnej

Cena:
uzależniona od ilości osób w grupie oraz jakości bazy noclegowej

Terminy: do uzgodnienia

W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do siedziby biura.