I dzień        Wiedeń
       
Wyjazd w kierunku Austrii w godz. nocnych. W okolicach Cieszyna, krótka przerwa na poranną toaletę, śniadanie , przejazd przez Czechy do Austrii. Przyjazd do Wiednia, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie: spacer po starówce, pięknymi ulicami Kartnerstrasse, Graben i Kohlmarkt do gotyckiej Katedry Św. Stefana (Stephansdom), słynnej ze swoich kolorowych dachówek a na koniec słynna Opera Wiedeńska (o ile będzie otwarta dla turystów). Następnie odwiedzimy Hofburg, zimową rezydencję cesarską, gdzie zwiedzimy między innymi skarbiec – Schatzkammer oraz kryptę Kapucynów, w której znajdują się grobowce cesarskie.. Następnie spacer przez Ogrody Belwederu (kompleks pałacowy zbudowany przez księcia Eugeniusza Sabaudzkiego) do kościoła Karola Boromeusza. Przejazd do hotelu w Czechach, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

II dzień       Wiedeń

Po śniadaniu, ciąg dalszy zwiedzania miasta z przewodnikiem (4 godz.), dzień bez wstępów, przejazd autokarem staromiejską obwodnicą zwaną "Ringiem" czyli kolisty bulwar, który łączy budowle nowych instytucji politycznych i kulturalnych, zobaczymy budynki Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Zamkowego i kościoła Wotywnego. Następnie  przejazd do Schönbrunn - dawnego letniego pałacu cesarskiego Habsburgów zbudowanego w XVIII w. Budowla ma ponad 1441 pomieszczeń, a cały kompleks pałacowo-ogrodowy zajmuje obszar 1, 76 km2.
Spacer po parku w stylu francuskim na Wzgórze Gloriette. W labiryncie alejek kryją się m.in.: imitacja ruin greckich, wzorowanych na ruinach Kartaginy oraz źródełko Schoner Brunnen, które niegdyś dało nazwę całej posiadłości, Palmiarnia, Ogród Różany. Przejazd na wzgórze Kahlenberg, znane każdemu Polakowi jako miejsce początku potężnej szarży husarii Sobieskiego podczas odsieczy wiedeńskiej. Wizyta w kościele Św. Józefa. Późnym popołudniem proponujemy zwiedzanie Grinzing - dawnej wioski winiarzy (obecnie dzielnica miasta). Możliwa obiadokolacja za dopłatą różnicy ceny lub obiadokolacja w miejscu zakwaterowania i nocleg

III dzień
      Lednice (Zespół parkowo – pałacowy) – Brno        

Zespół pałacowy Lednice „ogród Europy” wpisany na listę UNESCO W 1996r , to wyjątkowo zachowany przykład średniowiecznej barokowej siedziby wysokiej szlachty i nawiązujących do niej ogrodów: Ogród Pałacowy w naturalnym parku  angielskiego typu i wczesnobarokowy park ozdobny Ogród Kwiatowy, to najbardziej rozległy zaplanowany park w Europie. Po śniadaniu i wykwaterowanie,

opcja I

Przejazd m. Lednice-Valtice: zwiedzanie neogotyckiego pałacu będącego dawną posiadłością rodu Lichtensteinów, z którego wnętrz aż bije przepych i dbałość o każdy detal. W XVIII i XIX w. powstał tu wspaniały park rozciągający się między dwoma siedzibami rodowymi Lichtenszteinów – olśniewającą letnią rezydencją w Lednicach i imponującym pałacem barokowym w Valticach. Na terenie parku (ok. 200 ha) spotka się piękne, ogrody, liczne jeziorka, mostki, romantyczne ruiny miasta a także największy na świecie 59 m (poza krajami muzułmańskimi) minaret – dziś punk widokowy dla turystów. Możliwość zwiedzania przylegającej do pałacu palmiarni – 90,- CZK (egzotyczne gatunki drzew i kwiatów, kolorowe ryby pływające w stawach. Po południu przejazd do Brna zwiedzanie historycznej stolicy Moraw. Spacer po starówce, gotycka katedra św. Piotra i Pawła, krypta Kapucynów, nowy i stary ratusz. Obiad w centrum miasta lub przejazd do granicy kraju i późna obiadokolacja.

lub opcja II  
 
       
Po wykwaterowaniu przejazd do Liptowskiego Mikulaszu (Słowacja), 3 godz. pobyt w największym parku wodnym Tatralandia. Ten park wodny oferuje: 6 całorocznych basenów termalnych (2 kryte) z leczniczą wodą mineralną o temperaturze 26-38°C i licznymi atrakcjami 4 całoroczne rury - Volcano, Rocket, Snake i No-limits gwarantują dobrą zabawę i niezapomniane przeżycia. W godz. popołudniem wyjazd w drogę powrotną do kraju, obiadokolacja na terenie kraju, tuż po przekroczeniu granicy. Zakończenie wycieczki w późnych godz. nocnych.

Świadczenia zawarte w cenie:  

  1. 2 noclegi w hotelu w Czechach w pobliżu granicy z Austrią, pok. 2-3 os. z pełnym węzłem sanitarnym
  2. Wyżywienie: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja,
  3. Bilety wstępów: Hofburg, zespół pałacowo – parkowy Lednice
  4. Opieka profesjonalnego pilota
  5. Usługi polskojęzycznych przewodników: 2 x Wiedeń
  6. Ubezpieczenie NNW (10000,- EUR)+ KL  (2000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
  7. Przejazd autokarem marki zach. wyposażonym w wc, video, mini barek, klimatyzację

Uwaga: kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Terminy: do uzgodnienia.

Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.

W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.